Ostatnie warsztaty w bibliotece
28.05.2026r. przedszolaki z grupy III i IV odbyły ostatnie w tym roku warsztatowe spotkanie w bibliotece. Grupa 5 latków poznała książkę pt. ” Niesforne ziarenko” a grupa 6 latków odkrywała ciekawostki dotyczące owoców tropikalnych . Na koniec dzieci podziękowały Pani Bibliotekarce za cykl fantastycznych spotkań z książkami.
Dzień Rodziny w grupie III
W dniu 28.05.2026r. w grupie III świętowaliśmy Dzień Rodziny. Z tej okazji dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. ” Mama na Hawajach” zakończone żywiołowym rock and rollem. Rodzice zostali obdarowani obrazami malowanymi przez dzieci na płótnie. Dzień zakończyliśmy w doskonałeych nastrojach przy soku i aromatycznym cieście z jabłkami.
Wycieczka do Alpaca Park
Dnia 27.05.2026r. całe przedszkole udało się na wycieczkę do Alpaca Parku. Było to dla dzieci ciekawe i pełne atrakcji doświadczenie. Przedszkolaki miały okazję poznać alpaki, dowiedzieć się wielu interesujących informacji o ich zwyczajach oraz nakarmić i pogłaskać te przyjazne zwierzęta.
Dzień Pszczoły w grupie III
20.05 2026r cały świat obchodził Dzień Pszczoły. Przy tej okazji dzieci z grupy III podczas zajęć poznawaliśmy ciekawostki z życia tych pożytecznych owadów. Wspólna praca plastyczna jeszcze przez kilka dni przypominała nam o wpływie pszczół na los człowieka .
Warsztaty artystyczne w grupie IV
W maju dzieci z grupy IV wykonywały lampiony techniką decoupage na szkle.Była to doskonała okazja na rozwijanie zainteresowań plastycznych i twórczego działania.Gotowe lampiony z pewnością rozświetlą domy naszych przedszkolaków.
Dogoterapia
Dnia 15.05.2026 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Dzieci miały okazję poznać czynności związane z opieką nad pieskiem (karmienie, czesanie, spacery). Poznały także kilka komend na które zwierzę reagowało. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem i chętnie brały udział w zajęciach.
Dzień Niezapominajki w grupie III
W dniu 15.05.2026r. grupa III obchodziła Dzień Niezapominajki. Wiersz Marii Konopnickiej „Niezapominajka ” uświadomił nam, że powinniśmy zachowywać w naszej pamięci ważne chwile z życia , a także osoby , miejsca i sytuacje. Ten dzień był pretekstem do przypomnienia sobie o różnorodności i walorach polskiej przyrody.
Kosmos w grupie III
W grupie III drugi tydzień maja zdominowała tematyka kosmosu. Dzieci z dużym zaangażowaniem poznawały zagadnienia z zakresu astronomii. Wspaniale współpracowały budując rakietę. Podczas” kosmicznej wyprawy ” odkryły całkiem nową planetę. A temu wszystkiemu przyglądał się Mikołaj Kopernik, z którym dzieci zapoznały się bardzo dobrze.
Zajęcia w grupie II
13 maja 2026r. grupę II odwiedziła mama Olka. W ramach cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców” dzieci dowiedziały się na czym polega praca lekarza. Z wielkim zainteresowaniem oglądały narzędzia jakimi mama naszego kolegi posługuje się w pracy, a ochotnicy zgodzili się również na małe badanie 🙂